1

Domy nowoczesne – domy godne uwagi

Domy nowoczesne – domy godne uwagi

Projekty domów nowoczesnych to coraz częstszy wybór młodych Inwestorów. Dlaczego aktualne trendy budowlane uznawane są za rozwiązania godne uwagi? Czy styl i odrobina ekstrawagancji to wszystko co oferują nam nowoczesne domy? W większości przypadków, nowoczesna bryła budynku łączy w sobie funkcjonalność oraz efektowny wygląd przy jednoczesnym utrzymaniu parametrów energooszczędności na wysokim poziomie. Jak takie połączenie ma się do kosztów budowy i co powinno cechować dom nowoczesny?domProjekt domu Zx108, źródło: extradom.pl

Geometryczny detal

Prosta i czytelna bryła domu to charakterystyczna cecha nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Modernistyczną formę projektu najlepiej podkreśla biała elewacja, uzupełniona szarościami betonu architektonicznego. Często spotykanym elementem konstrukcji są dekoracyjne belkowania, które stanowią dopełnienie geometrycznego charakteru bryły.

Projekt domu HomeKoncept-01Projekt domu HomeKoncept-01, źródło: extradom.pl

Projekt domu Flo II multi-comfortProjekt domu Flo II multi-comfort, źródło: extradom.pl

Dach

Chcąc uzyskać efekt stonowanego połączenia nowoczesnej bryły z charakterystycznym wyglądem willi, wybierając projekt domu warto postawić na dach kopertowy z szerokimi okapami. W przypadku takiego rozwiązania, chcąc zachować koncepcje modernistycznego budynku warto postawić na dachówkę w ciemnych, grafitowych odcieniach, która doskonale kontrastuje z bielą elewacji. Absolutny trend stanowią domy z dachami płaskimi. Jest to kwintesencja nowoczesnego budownictwa, która w pewnym stopni minimalizuje koszty budowy, jednak nie będzie łatwo znaleźć odpowiednią działkę, która spełni wymagania Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego dotyczące kąta nachylenia dachu.

Stawiając na prostotę i minimalizm, przy jednoczesnym dostosowaniu się do warunków zabudowy, naszą uwagę warto poświęcić nowoczesnym dachom bez okapów. W Polsce jest to wciąż rzadko spotykane rozwiązanie, które zaczynają doceniać w szczególności architekci młodego pokolenia. Daje wiele nowych możliwości aranżacyjnych, które nie będą tak dobrze współgrały z dachem tradycyjnym. Jedną z nich są chociażby okna kolankowe, które doskonale wpisują się w bryłę takiej konstrukcji dachu.

Projekt domu Otwarty 4Projekt domu Otwarty 4, źródło: extradom.pl

 

Antresola

Elementem który z pewnością nada wnętrzu nowoczesnego designu jest przestronny, wysoki salon, dlatego warto przejrzeć ofertę projektów uwzględniających antresolę. Pusta przestrzeń nad częścią dzienną znacząco wpłynie na możliwości aranżacyjne, które w przypadku nowoczesnego budownictwa są niezwykle ważne. Komponując antresolę z ażurowymi schodami oraz przeszkleniami, nadamy wnętrzu lekkości, którą dopełni minimalistyczny wystrój oraz duża, otwarta przestrzeń.

Projekt domu Poliklet 2  Projekt domu Poliklet 2, źródło: extradom.pl

Energooszczędność oraz zastosowanie najnowszych technologii budowlanych z pewnością sprzyjają obniżeniu kosztów eksploatacji domów, a to właśnie na tym aspekcie funkcjonalnym skupiają się głównie architekci nowoczesnych projektów. Połączenie stylu, klasy oraz ekonomicznego podejścia do budowy to niewątpliwie zestawienie godne uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>