1

Kuchnia klasyczna czy nowoczesna – jaką wybrać do otwartego salonu?

Planując aranżację kuchni coraz więcej Inwestorów decyduje się na połączenie jej z salonem i jednocześnie stworzenie przestronnego wnętrza. Ograniczenie ilości ścian optycznie powiększa pomieszczenie, doświetla je i zapewnia swobodną komunikację. Otwarta kuchnia może tworzyć jedną całość także z jadalnią lub stanowić duży kompleks wszystkich pomieszczeń. Taka nieograniczona przestrzeń sprzyja także integracji domowników podczas wspólnego gotowania czy spożywania posiłków.

Projekt domu Z281

Projekt domu Z281, źródło: extradom.pl

Projekt domu Z163Projekt domu Z163, źródło: extradom.pl

 

Wybór stylu w jakim zostanie urządzona otwarta kuchnia zależy od kilku czynników. W głównej mierze od indywidualnych upodobań Inwestora, a także jego potrzeb oraz stylu w jakim został wybudowany dom. Planując budowę domu nowoczesnego, warto przyjrzeć się projektowi domu Z281, którego bryła zachwyca swoją prostotą a wnętrze elegancją i spójnością.

Aranżacje klasyczne to przede wszystkim masywne meble o dekoracyjnych wykończeniach i dodatkach – ciekawych gałkach do szafek czy uchwytach do szuflad. Popularnym elementem aranżacji tego stylu są meble z licznymi przeszkleniami, które dla podkreślenia dekoracyjnego efektu mogą być podświetlane. Ciekawego akcentu dodają także ceramiczne zlewozmywaki i stylizowane na starsze sprzęty AGD. We wnętrzach klasycznych przeważa biel, beże i ciemne brązy, które podkreślają elegancję wystroju.

Projekt domu Endo 2Projekt domu Endo 2, źródło: extradom.pl

Projekt domu Z281 1Projekt domu Z281, źródło: extradom.pl

W aranżacjach w stylu nowoczesnym stosuje się meble o prostych kształtach, bez zbędnych ozdobników i dodatków. Kolorystyka mebli jest dowolna, jednak mocne barwy zarezerwowane są do elementów dekoracyjnych. Ważnym elementem jest również oświetlenia, które nadaje pomieszczeniu odpowiedni klimat. Lampy o oryginalnych kształtach lub rozwiązania całkiem proste to wyznaczniki stylu nowoczesnego. Meble, które będą w salonie lub jadalni, na które otwarta będzie kuchnia powinny współgrać. Sprzęty, dodatki i meble nie muszą być w tym samym stylu, ale powinny mieć elementy wspólne, które pozwolą stworzyć spójną pod względem aranżacyjnym przestrzeń. Może to być kolor czy kształt, który będzie się powtarzał.

Projekt domu Z114Projekt domu Z114, źródło: extradom.pl

Projekt domu Apoloniusz 2Projekt domu Apoloniusz 2, źródło: extradom.pl

W trakcie urządzania kuchni najważniejsze jest jednak, by meble i dodatki, a także funkcjonalne rozwiązania przypadły do gustu Inwestorowi.  Należy także pamiętać o stylistyce w jakiej została urządzona pozostała część domu tak, by całość stanowiła aranżacyjną i funkcjonalną spójność. Odpowiednie zaaranżowanie otwartej kuchni sprawi, że codzienne przygotowywanie posiłków będzie jeszcze większą przyjemnością, a czas spędzonym z rodziną w tym miejscu będzie bezcenny.

https://www.extradom.pl/projekt-domu-z281-WAE1380

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>